Co je IN

Dnešní téma: Bavlna

Pořádný bavlněný svetr umí poctivě zahřát i ve velké zimě. Velká část pánských svetrů je právě z ní či doplněna o další materiály. Kde se však tato hřejivá textilie bere?

Vlna a bavlna patří k jedněm nejčastěji používaným textilním materiálům. Pořádný bavlněný svetr nás zahřeje a hodí se jak na podzimní či jarní nošení, tak jej oceníme i v mrazu pod bundou nebo kabátem. Proč je bavlna tak oblíbená? Hřejivá a na omak velmi příjemná a měkká. To je jeden, nikoli však jediný důvod obliby nejen svetrů z bavlny. U pánských svetrů na bavlnu narazíme ve velkém procentu výrobků.

Z keře až do svetru a jiného oblečení

Základem všeho jsou vlákna z plodů bavlníku, což je keř. Narozdíl od vlny, která se získává ze srsti ovcí. Bavlna je tak rostlinným produktem. Bavlna má zastoupení v moderním textilním průmyslu vysokým podílem, z bavlny jsou nejen hřejivé svetry, ale i například kalhoty či ručníky a mnoho dalšího. Bavlna je pěstována v teplých oblastech po celém světě a sklízí se chomáče bavlny. Následně se vyčesávají vlákna, z nichž se pak vyrábí příze, tkanina a lana. V pánských svetrech a dalším oblečení je formou tkanina. Nejkvalitnější bavlna je z ručního sběru, neboť stroje poškozují vlákna.

Pánské svetry ze 100 % bavlny i v kombinacích s dalšími materiály

U pánských svetrů najdeme bavlnu buď ve 100% zastoupení či s příměsí další látky, například akryl nebo polyester. Bavlna je oblíbená díky své hřejivosti a měkkosti na omak. Mezi moderní trendy svetrů rozhodně ty bavlněné patří a to nejen na podzim a zimu. Můžete si vybrat (nejen) bavlněné svetry v mnoha barvách a rozmanitém střihu. Rozhodně by neměl svetr chybět v pánském šatníku a to nejen ten z bavlny.

Bavlněný svetr zahřeje v každém chladném počasí spolehlivě

Chcete-li opravdu kvalitní svetr, který vás spolehlivě zahřeje, volba bavlny je ideálním řešením za dostupné ceny. A nezapomeňte, že také pánské svetry lze koupit online, nabídka na Internetu nabízí často atraktivní ceny. Stačí si vybrat správnou velikost svetru, zvolit si styl a můžete vybírat. Trendy svetrů pro podzim a zimu nabízejí bavlněné svetry přednostně kvůli chladnému počasí, avšak bavlněný svetr se neztratí ani na jaře, kdy počasí dokáže kdykoli překvapit nenadálými změnami, Zahřejte se kvalitním pánským svetrem.