Vybíráme pánský svetr

Jak vybrat pravou velikost

Na velikosti záleží, to platí u každého oblečení a pánské svetry nejsou výjimkou. Vybrat správnou velikost svetru je poměrně jednoduché, abyste se v něm cítili pohodlně. Svetry můžete pořídit v různých velikostech, barvách i stylech.

Základem při výběru pánského svetru je obdobně jako u jiného oblečení správná velikost na míru. Změření správné velikosti je poměrně snadné, přesto si dovolíme několik tipů a rad, jak velikost změřit a následně tak vybrat svetr optimální velikosti, abyste se v něm cítili zkrátka pohodlně.

Pánské svetry v mnoha velikostech, vyberte si správně na míru

Velikosti svetrů dostanete v obvyklých velikostech od S po XL, případně XXL. Změření velikost závisí na 4 rozměrech. Šířka ramen, šířka hrudníku, délka a délka rukávu jsou určujícími parametry. To dává poté výslednou velikost od S po XXL. Jestliže máte k dispozici jiný svetr, který vám sedí, jednoduše změřte dané parametry. Pokud ne, změřte tímto způsobem například košili, která vám padne. Délku rukávu měříme buď při natažené ruce nebo s rukou opřenou v bok. Následující tabulka ukazuje běžné velikosti.

velikost šířka ramen (cm) šířka hrudníku (cm) délka (cm) délka rukávu (cm)
S 44 49 65 60
M 46 51 67 62
L 48 53 69 64
XL 50 55 71 66

Musíme však upozornit, že tabulka je orientační a u jednotlivých velikostí se může lišit například centimetr i více. Délkou se myslí celková délka svetru od límce po konec. Velikosti měříme klasickým krejčovským metrem. Není to nic složitého a tak si můžete snadno vybrat správnou velikost svetru.

Správná velikost nejdůležitější pro nákup svetru online

Je dobré poznamenat, že například nosíte-li běžně velikost L, u svetru byste obvykle oblékli i velikost M, tudíž tabulka nemusí být naprosto přesná. Každopádně je vodítkem při výběru velikosti. Určení správné velikosti je nejdůležitější zejména při nákupu svetru online, neboť si nemůžete svetr přímo vyzkoušet na sobě. Proto při nákupu online máte ze zákona nárok na vrácení zboží do 14 dní bez udání důvodu, tedy pokud byste se netrefili velikostí (či například barvou nebo stylem).

Poté vybírejte barvu, styl a další parametry svetru, velikost je základ

Po zjištění velikosti můžeme dále vybírat barvu svetru a zvolit si z rozmanitých střihů svetrů dle libosti. Pánské svetry jsou v mnoha podobách, moderní trendy svetrů dbají na čistotu, eleganci a moderní design. V nabídce najdete například bavlněné svetry na zimu stejně jako pohodlné lehké svetry na zapínání či v pohodlném elegantním střihu ve stylu saka. Vybrat si můžete dle libosti a například vhodně kombinovat barvy svetru s dalším oblečením. Avšak správná velikost je základ k dalšímu výběru pánského svetru.